Wygodne kanapy do spania — jak wybrać tę idealną?

Wygodne kanapy do spania, to rozwiązanie idealne do mniejszych mieszkań bądź kawalerek. Organizacja przestrzeni często wymusza na nas szukanie mebli wielofunkcyjnych, takich jak kanapy z funkcją spania. Mogą być używane zarówno do codziennego użytku, jak również, gdy odwiedzą nas niezapowiedziani goście. Ogromny wybór, jaki mamy dziś na rynku, sprawia, że nie musimy na szczęście rezygnować z designu, na rzecz funkcjonalności. Nawet w najnowocześniejszym mieszkaniu, rozkładana kanapa może pełnić rolę ozdoby, tak jak przystało na królowe salonu.

Wygodna kanapa do spania — kiedy sprawdzi się najlepiej?

Organizacja miejsca, w którym będzie można komfortowo oddać się przyjemności snu, bywa czasem niezwykle trudna. Szczególnie jeżeli mamy do czynienia z małym metrażem, znalezienie miejsca na łóżko jest prawdziwym wyzwaniem. W takim przypadku warto postawić na funkcjonalną i wygodną kanapę z funkcją spania. Za dnia będzie pełniła rolę kanapy, w nocy, po rozłożeniu, zamieni się w wygodne łóżko.

Rozkładana sofa to także świetne rozwiązanie, do domu bądź mieszkania, w którym brakuje pokoju gościnnego. Jeżeli nie mamy możliwości stworzenia dodatkowego pomieszczenia, a często zdarza się, że ktoś u nas nocuje, wystarczy postawić w salonie rozkładaną kanapę i cały problem znika. Wygodnie kanapy do spania z pojemnikiem na pościel, eliminują dodatkowo problem związany z przechowywaniem.

wygodna kanapa do spania

fot. pixabay.om – wygodna kanapa do spania.

Jak wybrać idealną kanapę do spania?

Pierwsze, co powinniśmy brać pod uwagę podczas zakupu sofy to jej rozmiar. Trzeba bowiem dobrać ją idealnie do wielkości wnętrza. Jeżeli będzie stała w salonie, należy pamiętać, że dodatkowo będziemy mieli jeszcze stolik kawowy, a czasem fotel oraz inne meble, które muszą stworzyć spójną całość, pozostawiając odpowiednią ilość przestrzeni do swobodnego poruszania się.

Oprócz wymiarów bardzo ważną rolę odgrywa jeszcze materiał. Jeżeli kanapa ma służyć do spania, warto, żeby materiał był grubszy i wytrzymały. Lepiej zrezygnować również z licznych pikowań i przeszyć, które mogą być niewygodne. Tkaniny takie jak aksamit i welur, mogą znacznie szybciej zniszczyć się, jeżeli będziemy codziennie na nich spać. Kluczową rolę odgrywa zatem kwestia, czy kanapa będzie służyć do spania na co dzień, czy okazyjnie.
Kolor kanapy to już sprawa bardzo indywidualna. Jej design dobieramy do wystroju i charakteru wnętrza. Bardzo modne są ostatnio sofy w kolorze butelkowej zieleni, granatu oraz niezmiennie od kilku sezonów, wszystkie odcienie szarości. Ciekawostką jest, że w nadchodzącym sezonie 2021, hitem ma być kolor cytrynowy. Można zatem postawić na połączenie modnej szarości, z jeszcze modniejszą żółcią.

źródła:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *