Woda w ogrodach

Jeżeli marzymy o pięknym, dużym, malowniczym ogrodzie, pełnym roślin, niezbędnym elementem będzie woda. To najważniejszy element, bez którego nasz ogród po prostu nie przetrwa. Na szczęście dostępne dziś technologie pozwalają na pełną automatyzację systemu nawadniania. Zarówno mniejszych, kameralnych, prywatnych ogrodów, jak również dużych obiektów komercyjnych. Technologie i rozwiązania dostosowane są do potrzeb każdego klienta. Niezależnie od warunków atmosferycznych, czy naszej obecności w domu – ogród zawsze otrzyma odpowiednią dawkę, czystej, filtrowanej wody.

fot. pixabaycom | cc0

Piękny ogród to marzenie każdego posiadacza domu jednorodzinnego. A co, jeżeli poza bujną roślinnością pragniemy w ogrodzie mieć swój własny obiekt wodny? Dostępne dziś technologie pozwalają na zaprojektowanie i zamontowanie praktycznie każdego rozwiązania, od basenów, po oczka wodne. Prywatna wodna oaza wiąże się z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości, w przeciwnym razie inwestor narazi się na wysokie koszty napraw w przyszłości. W sklepie dostępna jest geomembrana EPDM, jest to materiał najwyższej jakości o potwierdzonej długowieczności. Stosowana jako materiał izolacyjny do oczek wodnych, stawów, czy basenów daje gwarancję zadowolenia i solidnego wykonania obiektu wodnego.

Hydroizolacja EPDM jest to inwestycja w przyszłość i trwałość Twojej prywatnej wodnej oazy. Hydroizolacja ma za zadanie zapobiegać wnikaniu wody i wilgoci w głąb konstrukcji, na jakiej jest zamontowana. Co oznacza EPDM? Jest to rodzaj nowoczesnego materiału do hydroizolacji, wykonanego z syntetycznego kauczuku. Doskonale sprawdzi się w obiektach takich jak stawy, oczka wodne, czy baseny.

Jakie są zalety hydroizolacji EPDM?

Warto, więc postawić na materiały dobrej jakości, by cieszyć się bezproblemowym korzystaniem z własnych obiektów wodnych nawet przez pół wieku.

Odzyskiwanie wody deszczowej

Mało kto zdaje sobie sprawę, że globalne zasoby wody pitnej kurczą się z roku na rok. Aby temu zapobiec i stać się eko, wykorzystując wodę deszczową można zdecydować się na montaż tak zwanego zbieracza deszczówki – wyłapywacza wody. Instalacja gromadzi i wykorzystuje wodę deszczową – litr wody deszczowej daje oszczędność takiej samej ilości wody pitnej, ale również odprowadzanych ścieków. Dziennie, człowiek zużywa około 150 litrów wody. O ile woda służąca do picia, przyrządzania posiłków, kąpieli, czy prania powinna spełniać odpowiednie wymogi, o tyle to tylko połowa dziennego zapotrzebowania – resztę możemy spokojnie zastąpić wodą deszczową. Woda deszczowa ma jednak pozytywne właściwości, jest miękka i zdrowsza dla roślin. W związku z tym, że jest miękka nie pozostawia kamienia, można ją więc wykorzystać do prac porządkowych takich jak, mycie samochodu, podłóg, czy do spłukiwania toalet. Zbieranie deszczówki jest zatem rozwiązaniem pozwalającym zmniejszyć rachunki oraz żyć w zgodzie z naturą.

Jak odzyskiwać wodę deszczową?

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele technologii pozwalających na odzyskiwanie wody deszczowej, a w sklepie prezentujemy najlepsze z nich. Jak odzyskiwać wodę deszczową? Zebraną wodę deszczową gromadzi się w specjalnych zbiornikach – są szczelne i nieprzezroczyste, mogą być zakopane w gruncie bądź zamontowane w piwnicy. Wielkość zbiorników, na jakie się decydujemy uzależniona jest od potencjalnej ilości zbieranej wody, a więc od wielkości dachu. Aby zebrana woda nadawała się do użytkowania konieczne jest jej oczyszczenie, tutaj stosuje się specjalne kosze bądź filtry. Istnieje również opcja instalacji, która dostarcza wodę deszczową bezpośrednio do urządzeń ją wykorzystujących – pralka, WC, zawory podlewania za pomocą przystosowanych do tego pomp. Niezależnie od tego, na którą opcję się Państwo zdecydują, w sklepie oferujemy wszystkie niezbędne do obu instalacji materiały w najkorzystniejszych cenach.

Stawy kąpielowe

Moda na stawy kąpielowe dotarła już na dobre do Polski i każdy, kto ma możliwość marzy o własnym ekologicznym basenie. Stawy kąpielowe to sztuczne, odizolowane od wód gruntowych zbiorniki wodne. Woda w takich stawach pozbawiona jest chemii, chloru i innych dodatków stosowanych w basenach publicznych. Każdy staw kąpielowy podzielony jest na dwa sektory: kąpielowy oraz regeneracyjno – bagienny. Sektor kąpielowy to strefa zabawy i relaksu, zaś regeneracyjna służy do uzdatniania i oczyszczania wody w całym zbiorniku. Aby staw funkcjonował jak należy potrzeba około 50m2 lustra wody. Jeżeli chodzi o dno zbiornika, można zastosować specjalną folię dostępną w sklepie bądź kruszywo. Jeżeli chcemy uatrakcyjnić wygląd stawu kąpielowego możemy zdecydować się na oświetlenie bądź linie kroplującą. Wszystkie niezbędne do budowy oraz eksploatacji materiały zakupią Państwo w sklepie.

Trójniki redukcyjne

W sklepie znajdą Państwo trójniki wykonane z najwyższej jakości materiałów, o różnych rozmiarach i parametrach. Wśród nich znajdują się również trójniki redukcyjne.

Złączki proste

Złączki proste, hydrauliczne nazywane są również złączkami nakrętnymi. W ofercie sklepów znajdą Państwo całą gamę złączek prostych o różnych zakończeniach i rozmiarach.

Złączki PE PN16

Złączki PE PN16 są gwarancją szczelności systemów nawadniających i ich niezbędnym elementem. Złączki PE PN16 charakteryzuje trwałość i łatwość montażu. Są całkowicie odporne na warunki zewnętrzne.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *