Wełna szklana najlepszy sposób na docieplenie poddasza

Wielu inwestorów decydujących się na budowę domu chce mieć w nim poddasze użytkowe tak, aby optymalnie wykorzystywać powierzchnię użytkową, która przecież i tak musi powstać. Problem pojawia się w momencie, w którym musimy wykonać docieplenie poddasza. Wtedy z pomocą przychodzi nam wełna szklana.

fot. pixabaycom | cc0

O czym trzeba pamiętać, przy docieplaniu poddasza?

Jeszcze przed rozpoczęciem prac przy dociepleniu poddasza użytkowego przy użyciu wełny szklanej musimy pamiętać o zadbanie o kilka istotnych detali. Jednym z nich jest bezwątpienia wentylacja na dachu, która ma zadbać o cyrkulację powietrza. Drugim detalem, o którym musimy pamiętać jest sprawdzenie wilgotności na poddaszu, dobrze jeśli prowadzone pracę odbywają się przy dodatniej temperaturze i niskiej wilgotności. Warto również sprawdzić, czy połać dachy nie została uszkodzona, albo nie właściwie położona. W tym celu musimy sprawdzić, czy na poddaszu nigdzie nie mamy zacieków, czy też kałuży. Kolejnym bardzo istotnym szczegółem przed przystąpieniem do układania wełny jest dokładne sprawdzenie stanu w jakim znajduje się dach. Musimy się upewnić, że drewniana konstrukcja nie została w żaden sposób uszkodzona, ani nie jest zaatakowana przez grzyby, czy inne drobno ustroje.

Po dokładnym sprawdzeniu możemy przystąpić do pracy. W pierwszej kolejności musimy rozpakować wełnę i zmierzyć płaty które będą nam potrzebne. Wełna szklana pakowana jest w rolki, lub płaty, dlatego nie powinniśmy mieć z tym większego problemu. Przy dachu skośnym układamy wełnę pomiędzy krokwiami pionowo, a następnie po ułożeniu całej warstwy układamy kolejną w poziomie. Ułożenie dwóch warstw waty szklanej zalecane jest przez jej producentów, wszystko po to, aby uzyskać jak najlepszy efekt ocieplenia i wygłuszenia pomieszczenia.

Docieplenie poddasza pomaga w:

– zaoszczędzeniu na ogrzewaniu
– wycieszeniu poddasza
– poprawieniu jego estetyki

Po ułożeniu dwóch warstw zabezpieczamy całość specjalną wodoodporną folią, a następnie możemy rozpocząć pracę wykończeniowe. Kładziemy, płyty, szpachlujemy i malujemy. Pracę przy ociepleniu poddasza użytkowego możemy prowadzić praktycznie przez cały roku. Musimy jednak pamiętać, żeby aby wełna szklana przez długie lata spełniała swoje zadanie i nie straciła swoich właściwości to musi zostać prawidłowo położona, najlepiej przez specjalistów. Pracownik, którego zatrudnimy do tego zadania będzie mógł nie tylko wykonać pracę, ale również doradzi nam jakiego producenta wełny szklanej mamy wybrać i jakich materiałów będzie najlepiej użyć.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *