Pustak kominowy

Pustak kominowy to coś, nad czym warto zastanowić się dłuższą chwilę, jeżeli jesteśmy w trakcie budowy wymarzonego domu. Istnieją bowiem różne rodzaje pustaków kominowych, różniące się zasadniczo właściwościami i przeznaczeniem.

Najczęściej budując dom, a dokładnie komin decydujemy się na wykorzystanie gotowych systemów. W ich skład wchodzą tytułowe pustaki, pełniące bardzo ważną funkcję. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, zastanówmy się nad materiałem, z jakiego ma być wykonany pustak.

Rodzaje pustaków kominowych

Nawet gdy decydujemy się na gotowy system kominowy, zawiera on pustaki, przeważnie z lekkiego betonu. Przewód kominowy to najważniejsza część komina i wykonywany jest z ceramiki szlachetnej bądź szamotu lub kamionki.

Pustak kominowy

fot. pixabay.com | cc-0 | robotnicy podczas zakładania dachu

Poza podziałem pustaków ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, warto również wspomnieć o ich budowie. Na rynku dostępne są także pustaki kominowo wentylacyjne. Bloczki w swej budowie posiadają otwory wentylacyjne, biegnące przeważnie obok otworów kominowych. Poza tym, do pustaków kominowych można dołączyć same bloczki wentylacyjne, które posiadają dwa lub cztery otwory.

Ile kosztują pustaki kominowe?

Jeżeli zdecydujemy się na budowę komina systemowego, warto dowiedzieć się, ile kosztuje pustak kominowy. Oczywiście ostateczny koszt jest uzależniony od wielu warunków, od rodzaju bloczków, wymiarów oraz posiadania przewodów wentylacyjnych. Ile kosztują pustaki kominowe? Ceny rozpoczynają się od 9zł, sięgają do 22zł (w 2020 r).


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *