Piana PUR — cena

Piana PUR — cena ma inne składowe niż w przypadku wełny, czy styropianu. Jednocześnie jest najlepszym sposobem na solidną termoizolację poddasza, nawet największej i najbardziej skomplikowanej powierzchni. Cały koszt wykonana izolacji jest przeważnie indywidualnie ustalany z inwestorem. Wycena możliwa jest po dokładnym zmierzeniu powierzchni poddasza oraz oceny skomplikowania konstrukcji. Należy jednak pamiętać, że cena za izolację poddasza pianką poliuretanową będzie na pewno nieco wyższa niż w przypadku tradycyjnych metod, takich jak wełna mineralna, czy styropian. W parze z ceną idzie na szczęście najwyższa jakość — poddasze ocieplone pianką PUR to gwarancja ciepła w zimie i przyjemnego chłodu w lecie, brak powstawania z czasem mostków cieplnych, czy wizyt niechcianych gości takich jak szkodniki, które nie przepadają za poliuretanem.

fot. pixabaycom | cc0

Pianka PUR cena — co składa się na ostateczny koszt?

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, pianka PUR cena, koszt całkowity i poszczególne elementy składowe ceny liczy się nieco inaczej niż w przypadku innych materiałów termoizolacyjnych. Wynika to z wysokiej ceny sprzętu do wykonywania izolacji oraz kosztu materiału. Izolacje pianką poliuretanową wykonuje się niezwykle szybko, więc cena za samą robociznę będzie niższa niż w przypadku docieplania wełną — logiczne, mniej pracy fachowców, to mniejszy wydatek. Cena za docieplenie pianką zależy też od rodzaju wybranego preparatu. Niezależnie od tego widzimy jednak, że w przypadku izolacji pianą, płacimy głównie za sam materiał i jego wytworzenie, a nie jak w przypadku wełny za robociznę. Warto wspomnieć jednak jedną, bardzo ważną kwestię. Izolacje wełną należy co kilkanaście lat wymieniać na nową, ponieważ wełna z czasem zmienia swoje właściwości, natomiast izolacja pianką PUR wystarczy spokojnie na kilkadziesiąt lat. Zatem można powiedzieć, że koniec końców to piana PUR będzie tańszym materiałem izolacyjnym.

Ile kosztuje ocieplenie poddasza pianką PUR?

Na to, ile kosztuje ocieplenie poddasza pianką PUR, składa się kilka czynników. Pierwszy i podstawowy to oczywiście wielkość poddasza, ale podczas docieplania pianą duże, a właściwie może kluczowe znaczenie ma poziom skomplikowania konstrukcji. Aplikacja pianką ma ogromną zaletę docierania do najtrudniej dostępnych miejsc, mowa tu o lukarnach o złożonej geometrii, narożnikach, załamaniu dachu, czy ścianach skośnych połączonych z dachem. Wymaga to dużego doświadczenia i precyzji ze strony fachowca. Po pierwsze określamy zatem wielkość i stopień trudności prac. Perfekcyjnie wykonana izolacja może bowiem przynieść oszczędności na poziomie 50% na rachunkach za energię związanych z ogrzewaniem. Poza tym, mamy spokój na kolejne kilkadziesiąt lat.

Grubość izolacji to kolejna kwestia składająca się na cenę za ocieplanie pianką PUR. Obecnie aplikowana warstwa ocieplenia wynosi przeważnie od 18 do 20 cm. Według amerykańskich badań taka grubość w zupełności wystarczy, by zniwelować aż o 97% straty ciepła w domu. Ekipa wykonująca zlecenie musi oczywiście zadbać o to, by warstwa docieplenia była w miarę gładka i równomiernie położona. Biorąc pod uwagę wszystkie składowe: Piana PUR cena wynosi od 45 zł do 78 zł za mkw. Czy to dużo? Zanim każdy inwestor odpowie na to pytanie, warto wziąć pod uwagę wszystkie zalety piany, a przede wszystkim jej trwałość i oszczędności, jakie przynosi.

źródła:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *