Klimatyzacja domowa – sposób na upał w domu

Montaż klimatyzacji domowej, to najlepszy sposób na upały. Żadne wiatraki, mokre ręczniki i inne wymyślne wynalazki nie sprawdzą się nawet w 10% tak dobrze jak klimatyzacja.

Klimatyzacja domowa w ostatnim czasie zyskuje na coraz większej popularności. Szalejące fale upałów dają się we znaki szczególnie mieszkańcom blokowisk, w których nagrzewający się wokół beton – jeszcze bardziej potęguje uczucie gorąca. Wydaje się, że panujące temperatury z roku na rok są coraz wyższe. Tym samym montaż klimatyzacji domowej może być jedynym ratunkiem przed przegrzaniem organizmu.

Należy pamiętać, że wysokie temperatury wpływają nie tylko na nasze ogólne samopoczucie, ale też na produktywność. Jeśli więc np. pracujemy z domu – może się okazać, że nasza wydajność pozostawia wiele do życzenia. Analogicznie – pracownicy biurowi będą mniej wydajni, gdy samo przebywanie w biurze nie mówiąc już o jakiejkolwiek pracy – stają się nie do wytrzymania.

fot. pixabaycom | cc0

Montaż klimatyzacji w domu lub firmie – staje się więc często koniecznością. Po wykonanym montażu i pierwszych dniach w nowej atmosferze niemal wszyscy zadają sobie to samo pytanie – dlaczego nie zdecydowali się na montaż urządzenia chłodzącego wcześniej.

Nowoczesne klimatyzatory potrafią dziś więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu, a chłodzenie powietrza jest w zasadzie tylko jedną z ich opcji. Chłodzenie, podgrzewanie, oczyszczanie, jonizacja i wymiana powietrza, a najlepsze urządzenia tego typu potrafią jeszcze więcej. Co powiesz np. na możliwość sterowania klimatyzacją z poziomu telefonu? Wystarczy kliknąć przycisk w odpowiedniej aplikacji, aby zdalnie uruchomić klimatyzację domową np. na pół godziny przed powrotem do domu z pracy. W ten sposób po ciężkiej przeprawie miejskim autobusem – zaczniesz inaczej patrzeć na własne mieszkanie, które od teraz będzie dosłownie Twoją oazą.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w domu?

W zależności od rodzaju urządzenia chłodzącego i trudności montażu koszt klimatyzacji to od ok. 2500 do 3500 zł za jednostkę która bez problemu poradzi sobie z ochłodzeniem pomieszczenia wielkości 20-40m2. Jeśli interesuje Cię klima w każdym lub kilku pomieszczeniach mieszkania -koszt będzie odpowiednio większy. Nie jest to jednak wysoka cena, jak na komfort którego doświadczysz już w kilka minut po wyjściu ekipy montującej urządzenie.

Montaż klimatyzacji w domu lub w firmie warto zlecić z wyprzedzeniem. W lecie, gdy upały już szaleją firmy montujące klimatyzacje mają zazwyczaj ręce pełne roboty – tym samym może okazać się, że zamontowanie klimy nie będzie możliwe tak prędko jakbyś sobie tego życzył.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *