Jaki otwór pod bramę garażową segmentową?

Jaki otwór pod bramę garażową segmentową? To ważne pytanie, a ustalenie rozmiaru otworu i jego odpowiednie wymierzenie pozwoli uniknąć wielu błędów. Brama garażowa segmentowa to element, który jest montowany po zakończeniu wszystkich prac. Uznawany jest za czysty montaż. Spośród wielu dostępnych rozwiązań, to bramy garażowe segmentowe są najczęściej wybieranym rodzajem bram. Z pewnością ma na to wpływ fakt, że pozwalają na maksymalne wykorzystanie miejsca przed i w garażu, są niesamowicie komfortowe i mają dobre właściwości izolacyjne.

fot. pixabaycom | cc0

Pomiar otworu pod bramę garażową segmentową

Światło wjazdu to właśnie tak zwany otwór pod bramę garażową. Zamawiając bramę, należy bezwzględnie podać jego wysokość oraz szerokość. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na nadproże. Co to jest? To wysokość od górnego krańca otworu do sufitu. Poza tym niezwykle ważne jest podanie, ile miejsca jest po obu stronach garażu — od otworu do ścian bocznych.

Brama garażowa segmentowa — napęd, a wysokość otworu

Wymiary bramy pomogą w określeniu, jaki otwór pod bramę garażową segmentową powinien się znaleźć. Bramy segmentowe można montować w samym otworze lub za nim. Przeważnie do małych bram, montuje się sprężyny naciągowe, a do dużych sprężyny skrętne. Są jednak producenci, który stosują wyłącznie sprężyny skrętne, niezależnie od wielkości bramy. Ten rodzaj sprężyn może być mocowany na różne sposoby, w zależności od ilości miejsca pod sufitem. Standardowe prowadzenie, ze sprężynami umieszczonymi poziomo z przodu można zastosować, gdy jest tam wolne miejsce w wysokości około 21 cm. Inna opcja to niskie prowadzenie z mechanizmem sprężyn skrętnych montowanych na suficie, na końcu prowadnic, równolegle do otworu. W takim wypadku minimalna wysokość ściany nad otworem to 13 cm. Gdy miejsce wynosi jedynie 8cm stosuje się niskie prowadzenie z napędem szynowym.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *