Jak wybrać funkcjonalne meble kuchenne

Kuchnia to po prostu serce domu. Przyjęło się, że to właśnie w niej spędzamy najwięcej czasu chociażby przygotowując posiłki dla siebie i całej naszej rodziny. Nie możemy również zapomnieć, iż najlepsze wszelkiego rodzaju spotkania rodzinne, czy też towarzyskie, kończą się właśnie w kuchni. Z tych wszystkich powodów planując wygląd naszego „serca domu”, chcemy aby było ono piękne, komfortowe, a co za tym idzie funkcjonalne. Kto kocha gotować, piec, pić kawę z bliską nam osobą, jeść wspólne posiłki ten wie, że to miejsce musi mieć klimat oraz być dostosowane do naszych potrzeb. Jak zatem wybrać funkcjonalne meble kuchenne, które ułatwią nam to zadanie?

fot. pixabaycom | cc0

Jesteś w posiadaniu dużej ilości łyżek, sztućców i wszelkiego rodzaju narzędzi kuchennych, których używasz bardzo często podczas przygotowywania posiłków? Nie chcesz poświęcać na ich szukanie zbyt dużo czasu? Idealnym rozwiązaniem będzie wyposażenie Twojej kuchni w głębokie szuflady, dzięki którym pomieścisz w nich wszystkie niezbędne narzędzia, a ich znalezienie przestanie stanowić jakikolwiek problem. Ten rodzaj mebla pozwoli Ci także na schowanie w nich takich produktów jak mąka, cukie wszelkiego rodzaju przyprawy, makarony itp. Pomyśl ile pozwoli Ci to zaoszczędzić miejsca. Dodatkowo wyposażając je w tak zwane organizery, to Ty decydujesz o ich wewnętrznym wyglądzie.

Twoja kuchnia jest według Ciebie za mała, ale ilość rzeczy, które chcesz aby się w niej znalazły przyprawiają Cię o zawrót głowy? Pomyśl zatem o wysokich meblach, które w stu procentach będą wykorzystywały potencjał tego pomieszczenia. Im wyższa zabudowa tym Ty posiadasz większe możliwości na stworzenie kilku półek więcej.

Złotą zasadą podczas projektowania naszej wymarzonej kuchni i doboru mebli jest pamiętanie o TRÓJKĄCIE ROBOCZYM. To nic innego jak ustawienie trzech najmocniej istotnych części tego pomieszczenia tj. lodówki, zlewozmywaka raz piekarnika w niedalekiej odległości od siebie. Dzięki temu poruszamy się po kuchni z wielką łatwością oraz z przyjemnością oddajemy się w niej wszelkim obowiązkom.

Istotnym elementem przy wyborze funkcjonalnych mebli kuchennych są również różnego rodzaju systemy, które potrafią ułatwić Ci utrzymanie porządku w szafkach, pozwolą na ich spore obciążenie chociażby do 70 kg, a także sprawią, że nawet mała kuchnia, pomieści sporą ilość rzeczy. Jednym z wielu takich rozwiązań są szafki cargo, dzięki którym wykorzystasz cały potencjał ich przestrzeni, nawet tych najwęższych. Przy wyborze mebli zwróć również uwagę na sposób ich otwierania się, rodzaj ich uchwytów bądź nawet fakt, czy posiadają wewnętrzne oświetlenie, które podczas wieczornych wizyt w kuchni na pewno będzie przydatne. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom „serce domu” zachowa piękny wygląd, a poczucie komfortu podczas spędzania w nim czasu będzie takie jakie sobie państwo życzyliście.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *