Izolacje natryskowe poddaszy

Izolacje natryskowe poddaszy pianką PUR to sposób na trwałą, szczelną i solidną termoizolację. Wybierając materiał do docieplenia, poddasza powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się nad produktem, który zapewni stabilność energetyczną przez dziesiątki lat i będzie niebywale trwały. Oba kryteria bez dwóch zdań spełnia poliuretan. Ze względu na swoją paro przepuszczalność od lat znajduje zastosowanie podczas izolacji natryskowych poddaszy, ścian wewnętrznych, czy stropów.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zimą rachunki za ogrzewanie mogą wzrosnąć nawet o 30%. Wynika to z nieocieplonego bądź źle ocieplonego poddasza i ogólnej izolacji budynku. W każdym razie to właśnie przez poddasze i dach ucieka najwięcej ciepła. Izolacje natryskowe poddaszy z wykorzystaniem pianki PUR to sposób na oszczędności sięgające 50% względem poprzednich kosztów. Izolacje natryskowe poddaszy pianką PUR to więc nie tylko izolacje, które spełniają najwyższe standardy, ale również sposób na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

fot. pixabaycom | cc0

Izolacje natryskowe poddaszy pianką PUR

Jeżeli zajmuje się tym wyszkolony fachowiec, izolacje natryskowe poddaszy pianką PUR, to nic trudnego. Piankę natryskuje się za pomocą specjalnego pistoletu do natrysku, który pod ciśnieniem wystrzeli ją w kierunku docieplanego elementu. Po aplikacji pianka PUR pęcznieje nawet stukrotne, zwiększając swą objętość. Od razu nabiera więc właściwości izolacyjnych, tworząc szczelną i solidną warstwę izolacyjną. Bardzo ważne podczas izolacji natryskowej jest bezpieczeństwo. Właśnie dlatego fachowcy izolacje natryskowe poddaszy wykonują w specjalnych kombinezonach ochronnych.

Jeżeli chodzi o samą piankę, to na poddaszach stosuje się piankę otwartokomórkową, która jest tańsza, mając jednocześnie znakomite właściwości izolacyjne. Minimalna warstwa, którą nakłada się na poddasza, powinna mieć około 20 cm – zazwyczaj zgodnie z prawem ma 18 cm grubości. I choć 18 cm może wydawać się cienką warstwą, to naukowo udowodniono, że taka grubość wystarcza, by ograniczyć o 99% uciekanie ciepła z domu. Przed natryskiem należy natomiast sprawdzić wilgotność drewna. To bardzo ważne, ponieważ jeżeli wskaźnik wilgotności wskażę powyżej 12%, należy wstrzymać pracę i wysuszyć elementy drewniane. Dodatkowo warto również zabezpieczyć elementy takie jak stolarka okienna, bo natryśniętą pianę ciężko usunąć.

Zalety izolacji natryskowej poddaszy pianką PUR

Izolacje natryskowe poddaszy pianką PUR, to najlepsze co można zrobić dla swojego domu. Pianka PUR gwarantuje ciszę, ciepło, oszczędności i lata spokoju, bez konieczności wymiany materiału izolacyjnego-jak w przypadku wełny. Podsumowując, zalety płynące z izolacji natryskowej poddaszy to:

• ciepło zimą-przyjemny chłód latem. Dom to miejsce, w którym najważniejszy jest komfort, również ten termiczny. Pianka PUR powoduje, że zimą dom nie wychładza się, a latem nie nagrzewa się, ponieważ izolacja utrzymuje w budynku przyjemne, chłodne powietrze.
• bezpieczeństwo — materiał, jakim jakim jest pianka PUR, jest w pełni bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Jest szczególnie polecany alergikom.
• ekonomiczność – 5 cm pianki zapewnia takie same efekty jak 10 cm wełny. Już mniejsza warstwa wystarcza zatem, by zapewnić optymalną izolację. Poza tym, w przypadku remontu poddasza, nie zabiera cennego miejsca.
• paro, przepuszczalność pianki PUR — dzięki temu, że pianka jest paroprzepuszczalna, eliminuje zjawisko kondensacji pary wodnej.
• niebywała szczelność — pianka PUR dzięki swoim właściwościom, ale również dzięki temu, w jaki sposób jest nanoszona na powierzchnię, eliminuje również zjawisko powstawania mostków cieplnych
• wytrzymałość — pianka PUR nawet po wielu latach użytkowania nie zmienia swoich właściwości. Jest odporna na takie czynniki jak: ciepło, wilgoć, czas użytkowania, czy chemia
• znakomita akustyczność


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *