Etapy budowy domu

Posiadanie własnego domu to marzenie większości z nas. Szczególnie takiego, który sami sobie zaplanowaliśmy oraz zaaranżowaliśmy. Zanim jednak marzenie zostanie ziszczone, należy postawić sobie jedno, bardzo ważne pytanie, jak wygląda budowa domu i na jakie, poszczególne etapy jest podzielona? Znając je, realizacja naszego planu, stanie się o wiele prostsza, bezproblemowa oraz szybsza.

fot. pixabaycom | cc0

Kupno działki

Działka to ważny element całej budowy bowiem to na niej, powstanie nasze marzenie. Z tego też powodu aby wszystko ze sobą dobrze współgrało, powinna nam się podobać, jej lokalizacja winna nam odpowiadać a dodatkowo, musi spełniać formalne wymagania, które pozwolą nam zacząć na niej budowę. W tym przypadku warto zapoznać się z ustawą z dnia 27.03.1997r., w której znajdziemy informację o zagospodarowaniu i planowaniu przestrzeni.

Architekt

Mając wizje naszego domu, warto mieć kogoś, kto będzie potrafił przygotować nam jego projekt. Tym kimś oczywiście jest architekt natomiast powinien on mieć odpowiednie uprawnienia do jego wykonania. Trzeba pamiętać, że zakup projektu architektonicznego to spore koszty, a więc jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić, mamy na to inne rozwiązanie. Na rynku istnieją oferty katalogowe, które oferują różnego rodzaju plany domów. Wybór jednego z nich, to spora oszczędność.

Liczne pozwolenia

Wybranie działki to ważna sprawa, natomiast zanim dojdzie do jej zakupu, musimy sprawdzić kilka rzeczy nim przejdziemy do budowy. Należy zweryfikować m.in. czy budowa nie będzie przeszkadzać w danym regionie, bądź czy działka nie znajduje się na liście zabytków. Takie sytuacje niekiedy wykluczają nam możliwość budowy, ale jeżeli uparliśmy się na ten kawałek ziemi, wówczas możemy postarać się o dodatkowe pozwolenia. Te niestety wiążą się nie tylko ze sporym kosztem, ale i wydłużeniem czasu budowy. Dodatkowo, kiedy jesteśmy już w posiadaniu działki, na której powstanie nasz dom, potrzebujemy jeszcze zgody na start budowy. W takiej sytuacji należy udać się do Starostwa i złożyć odpowiedni komplet dokumentów, na których podstawie zapadnie decyzja.

Rozpoczęcie budowy

Kiedy przejdziemy wszystkie wspomniane w tym tekście etapy, wówczas możemy zacząć budowę, naszego wymarzonego domu. Na działkę wkraczają budowlańcy, którzy przy zachowaniu ostrożności oraz wszelkich zasad budowy, starają się wykonać swoją pracę w jak najszybszym czasie i jak najlepiej. Celem całego przedsięwzięcia jest zadowolenie klienta, który spędzi w tym domu, następne, cudowne, bezpieczne oraz komfortowe lata swojego życia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *