Czyszczenie elewacji – nowy dom w kilka godzin

Elewacja to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Stanowi dekoracje, będąc jednocześnie tarczą ochronną domu — właśnie dlatego tak ważne jest czyszczenie elewacji budynku. Nawet te najpiękniejsze i najdroższe narażone są na stały kontakt z czynnikami zewnętrznymi i po pewnym czasie tracą swój dawny urok. Negatywne efekty wizualne to jednak najmniejszy problem, bowiem rolą elewacji jest ochrona budynku, a żeby ją spełniała, musimy o nią odpowiednio dbać.

Elewacja, zbierając cały brud, kurz i pył, szybko ulega powierzchownemu zabrudzeniu. To, co widać gołym okiem, kryje za sobą głębszy problem. W mikroszczelinach pojawiają się grzyby i bakterie. Niestety mycie ścian zewnętrznych domu nie należy do przyjemnych zadań. Wymaga odpowiedniego sprzętu i detergentów, nie wspominając już o ogromie pracy. W zależności, z jakim rodzajem elewacji mamy do czynienia, używamy innych środków. Inaczej wygląda czyszczenie elewacji drewnianej, a inaczej czyszczenie elewacji z cegły. Sposób czyszczenia i środki chemiczne muszą być odpowiednio dobrane, by nie zniszczyć struktury ścian. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zatrudnić do tego wyspecjalizowaną ekipę.

fot. pixabaycom | cc0

Jak wygląda czyszczenie ścian zewnętrznych budynku?

Zatrudniając firmę mamy gwarancję, że prace zostaną wykonane z należytą starannością, a ściany nie zostaną uszkodzone. Firma za pomocą myjki ciśnieniowej z podgrzewaną wodą czyści elewacje z pierwszej, powierzchownej warstwy zabrudzeń. Przed przystąpieniem do prac, zabezpieczane są wszystkie elementy, takie jak okna i drzwi. Ciepła woda pod wysokim ciśnieniem dosłownie zbiera brud ze ścian. Następnie by dogłębnie oczyścić szczeliny, używa się specjalnych preparatów chemicznych, a na koniec zabezpiecza elewacje, by pozostała czysta i zachwycała swoim blaskiem przez dłuższy okres czasu.

Ile kosztuje czyszczenie elewacji?

Cena czyszczenia elewacji zależy od kilku czynników, a głównym z nich są urządzenia, bądź narzędzia niezbędne do wykonania zlecenia. Mowa tu o rusztowaniu lub podnośniku. Wysokość, na jakiej trzeba będzie wykonać zlecenie, odpowiada za potrzebny osprzęt. Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszt mycia elewacji jest tempo pracy, sposób czyszczenia i rodzaj materiału, z jakim przyjdzie pracować — czyli rodzaj elewacji oraz oczywiście jej powierzchnia. Do tego dochodzi jeszcze transport w obie strony. Jeżeli chodzi o ceny za mycie elewacji, to najdrożej jest w stolicy, jednocześnie w województwie mazowieckim mamy do czynienia z największym rozbiciem cenowym. Najtaniej jest w województwie lubelskim, natomiast średnia cena w Polsce to 16,16 zł/m2 brutto.

źródła:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *