Czy warto ubezpieczyć mieszkanie?

Czy warto ubezpieczyć mieszkanie? Odpowiedź może być tylko jedna: zdecydowanie tak. Co prawda, zakup polisy na mieszkanie, w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC nie jest obowiązkowy, jednak zajmuje jedynie kilkanaście minut, stosunkowo niewiele kosztuje, a daje ogromne poczucie bezpieczeństwa. Jak wynika z badań, niestety tylko 62% Polaków decyduje się na ubezpieczenie mieszkania, może zwyczajnie nie widząc, jak duże możliwości daje.

fot. pixabaycom | cc0

Ubezpieczenie mieszkania — zalety posiadania polisy

Czy warto ubezpieczyć mieszkanie? Odpowiedzieliśmy już, że zdecydowanie tak. Nigdy nie wiemy, co może się stać i kiedy. Wypadki niestety chodzą po ludziach, a myślenie, że nieszczęścia mogą dotknąć wszystkich, tylko nie nas, jest dużym błędem. Nie muszą to być tak drastyczne wydarzenia, jak pożar. Wystarczy zalanie przez sąsiada albo sąsiada i duże koszta mamy gotowe. Wystarczy, że w mieszkaniu awarii ulegnie pralka bądź zmywarka. Zalewamy sąsiada, a wszystkie szkody, które czasami są dość duże, musimy pokryć z własnej kieszeni, z zakupem sprzętu włącznie. W przypadku, gdy mamy ubezpieczone mieszkanie, szkody i zakup zmywarki pokrywa ubezpieczyciel.

ubezpieczenia Łęczna

Ubezpieczenie mieszkania jest co prawda dobrowolne, ale jeżeli kupujemy je, zaciągając kredyt hipoteczny, przeważnie zawsze wymagana jest polisa, obejmująca elementy stałe, czyli ściany, podłogi, okna i drzwi.

Jeżeli rozszerzymy polisę o elementy ruchome, mamy poczucie, że nawet jeżeli stracimy, wszystko — odkupimy to za pieniądze z ubezpieczenia. Na przykład w przypadku kradzieży, dewastacji. Ubezpieczyć możemy:

• meble
• sprzęt AGD i RTV
• komputery i urządzenia audiowizualne
• elektronarzędzia
• instrumenty muzyczne
• odzież i wszystkie przedmioty użytku osobistego
• gotówkę
• biżuterię

To, czy warto ubezpieczyć mieszkanie, jest oczywiste, ale co w przypadku, gdy wypadek zdarzy się z naszej winy?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to opcja polisy na mieszkanie. Oczywiście dodatkowa, ale niezwykle ważna. Fajnie, jeżeli ubezpieczymy mieszkanie i elementy, które się w nim znajdują. Należy jednak pamiętać, że wypadek może się również zdarzyć z naszej winy. Ta opcja nas od tego chroni. Chroni nas również od wypadku, który zdarzy się na przykład przed wejściem do bloku lub na klatce schodowej. Na klatce może być ślisko i złamiemy sobie nogę — ubezpieczyciel pokryje wtedy koszty leczenia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *